top of page

Hipnotyczne Znieczulenie

....Paryż, 

...stolica mody...

...jedno z największych miast w Europie...

...zamieszkane m.in. przez setki tysięcy ludzi pochodzących z różnych części świata...

...wśród nich pochodząca z Gwinei, piosenkarka Alama Kante......

Młoda, atrakcyjna, czarnoskóra wokalistka rozwija swoją karierę w stolicy Francji. Może liczyć na co raz większą popularność, koncertuje i zbiera co raz więcej pozytywnych recenzji na temat jej twórczości. Alama jest młodą, ambitną osobą i chce podbić muzyczny świat, choć zdaje sobie sprawę, że konkurencję ma ogromną.

W pewnym momencie jej kariery pojawia się przeszkoda, coś czego nie można sobie zaplanować. Okazuje się, że Alama musi poddać się operacji wycięcia guzów gruczołów przytarczycznych. Udaje się do specjalistów, okazuje się że taki zabieg wykonuje się na całym świecie wielokrotnie, nie stanowi on zagrożenia dla życia pacjentów. Ulga? Uff...? Wydaje się, że to tylko formalność...

Problem w tym, że zabiegi takie wykonuje się w pełnej narkozie. Pacjent śpi i nie reaguje na żadne instrukcje. To jest największe utrudnienie, coś co wyklucza wykonanie zabiegu u Alamy Kante. Operacja pod pełną narkozą oznacza, że istnieje ryzyko uszkodzenia strun głosowych! Jakie przyniosłoby to skutki dla piosenkarki? Koniec kariery, koniec marzeń, koniec wszystkiego nad czym pracowała tyle lat.

Jeden niewłaściwy ruch skalpelem milimetr w jedną, bądź drugą stronę i struna głosowa zostaje przecięta. To byłoby dla Alamy prawie jak śmierć, śmierć jej pasji, tego czym oddychała każdego dnia, tego co napędzało ją do tworzenia. Artystka szukała rozwiązania, potrzebowała specjalistów którzy mogliby jej pomóc.

...aż w końcu w 2014 roku francuski chirurg dr Dhonneur informuje pacjentkę, że jedynym rozwiązaniem jest to by w newralgicznych momentach podczas zabiegu pacjentka śpiewała. Dzięki temu będzie on mógł wykonywać precyzyjne ruchy wycięcia odpowiednich części, tak by nie uszkodzić strun głosowych. Jedyne rozwiązanie to ZNIECZULENIE HIPNOTYCZNE. Podczas tego znieczulenia pacjent może być świadomy przez cały czas, jednocześnie dzięki swojemu umysłowi ma znieczulone całe ciało.

Alama Kante decyduje się na ten krok! Podczas zabiegu doktorowi pomaga hipnoterapeutka Asmaa Khaled, która stosuje jedną z metod hipnoterapii polegająca na znieczuleniu przy wykorzystaniu metod wizualizacji. Za pomocą słów pomaga Alamie przenieść swoje myśli w piękne rodzinne strony. Podczas zabiegu pacjentka jest w pełni świadoma, a kiedy lekarz potrzebuje by struny głosowe zmieniły swoje ułożenie prosi Alamę by zaczęła śpiewać. Tak się dzieje. Alama śpiewa swoje piosenki ze swojej, wtedy najnowszej płyty, a lekarz może dzięki temu wykonać precyzyjne ruchy skalpelem.

...operacja zakończyła się pełnym sukcesem! Lekarz wykonał swoje zadanie perfekcyjnie, a Alama była znieczulona podczas zabiegu za POMOCĄ SWOJEGO UMYSŁU.

Chciałbym żebyś wiedział, że podobnych operacji na całym świecie wykonuje się mnóstwo. Bardzo często lekarze w USA, Francji czy Belgii stosują hipnotyczne znieczulenie do pomagania swoim pacjentom. Również w Polsce już w latach 80tych stosowano hipnotyczne znieczulenie np. w przypadku pacjenta uczulonego na preparaty znieczulające. Wycięcia guza na tylnej części uda pacjenta dokonuje dr Ryszard Kobos, natomiast znieczuleniem za pomocą hipnozy zajmuje się prof Maria Szulc. Poza znieczuleniem podczas tego zabiegu hamowane jest także krwawienie z rany przy użyciu słów - tzw. sugestii hipnotycznej. Siła naszego umysłu jest potężna, a każdy z nas może nauczyć się hipnotycznego znieczulenia i wykorzystywania go w dowolnym momencie swojego życia.

Dzięki metodzie opracowanej przez dr Esdaila w latach 40 XIX w., który bezboleśnie usuwał swoim pacjentom groźne guzy wywołane przez ukąszenia moskitów, możemy znieczulać całe swoje ciało, bądź poszczególne jego części.

Tylko działanie umysłu i podświadomości.

Tylko słowa i Twoja wyobraźnia.

Poniżej możesz obejrzeć fragment z operacji Alamy Kante pod wpływem hipnotycznego znieczulenia:

Co ważne po hipnotycznym znieczuleniu zauważono inne pozytywne efekty:

- nie wywołuje skutków ubocznych jak to ma często miejsce w przypadku środków farmakologicznych

- pacjent w zasadzie zaraz po operacji może otworzyć oczy, bądź po prostu wyjść z transu bez    

  żadnego szoku czy otumanienia jak to ma miejsce normalnie

- rehabilitacja pacjentów po hipnotycznym znieczuleniu przebiega znacznie krócej niż po normalnym 

- daje możliwość zastosowania znieczulenia w momencie gdy pacjent jest uczulony na środki

  farmakologiczne

Wyobraź sobie w jak wielu różnych sytuacjach w naszym życiu może być przydatne takie znieczulenie.
 

Oczywiście umiejętność samodzielnego znieczulania swojego ciała to jedna z wielu możliwości naszego umysłu, ale w związku z tym, że w tym dziale zajmujemy się analgezją to poniżej możesz zobaczyć jak przydatne takie znieczulenie może być podczas wizyty w...........salonie tatuażu :). Zapraszam do obejrzenia poniższego filmu.
 

                                              BEZBOLESNY TATUAŻ Z HIPNOZĄ ?!

Kliknij i SPRAWDŹ w jak wielu innych sytuacjach przydaje się możliwość współpracy z podświadomością!
 

bottom of page