top of page

Usuwanie Fobii, Stany Lękowe

Jeżeli czytasz ten tekst to może oznaczać, że w swoim życiu masz jakiś lęk, strach, jakiś problem emocjonalny który ogranicza Twoją swobodę, Twoje codzienne funkcjonowanie. Jest coś co blokuje Cię przed tym byś mógł/mogła żyć tak jak byś tego chciał(a). Chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z kilkoma informacjami w jaki sposób szybko i skutecznie możesz na zawsze pozbyć się swojej fobii !!

Przykłady Fobii

     Arachnofobia - lęk przed pająkami                                                     Brontofobia - strach, lęk przed burzami

     Agorafobia - lęk przed przestrzeniami otwartymi                               Awiatofobia - strach przed lataniem 

     Antropofobia - lęk przed ludźmi                                                         Kynofobia - strach przed psami

     Akrofobia - lęk wysokości                                                                  Ofidiofobia - strach przed wężami

 

     Achluofobia - strach przed ciemnością                                                Dentofobia - strach przed dentystą

   Powyższe przykłady to najpopularniejsze, najczęściej występujące fobie jednak ilość innych lęków jest dużo  
   większa dlatego każdy może mieć swój niekoniecznie nazwany medycznie strach przed czymś.

Pozbądź się fobii, lęku !!

Nazwa FOBII lub LĘKU nie ma żadnego znaczenia ponieważ każda z nich ma praktycznie taką samą konstrukcję. Fobia to intensywny strach przed czymś co w rzeczywistości stanowi niewielkie zagrożenie bądź nie stanowi go w ogóle. Masz jakieś nieprzyjemne uczucie które Cię ogranicza i chcesz się go pozbyć? 

 

Profesjonalna Hipnoterapia pozwala na przeprowadzenie Klienta przez proces regresji terapeutycznej podczas której Klient świadomy swojego problemu podąża podczas transu hipnotycznego do przyczyny, którą może odkryć po raz pierwszy na poziomie podświadomym. Podstawową funkcją naszego umysłu podświadomego jest zapewnienie nam bezpieczeństwa. Natomiast niestety nasza podświadomość nie rozróżnia prawdziwego niebezpieczeństwa od wyimaginowanego - stąd np. fobie przed czymś co w rzeczywistości nie stanowi zagrożenia. 

Esencję regresji hipnotycznej stanowi (często niezwykle emocjonalny) proces tzw. mostu regresyjnego (polegającego na wywołaniu i wzmocnieniu uczucia odpowiedzialnego za problem) i wspomnianej we wstępnie „podróży” w pamięci w poszukiwaniu źródła problemu. Za takie źródło uważa się konkretną sytuację z przeszłości (najczęściej w okresie wczesnodziecięcym), w której to powstał nieadaptacyjny, czyli zaburzony i niepożądany schemat zachowania. Schemat ten był następnie wielokrotnie utrwalany i obecnie przejawia się jako objaw z którym klient przychodzi do hipnoterapeuty. Takimi objawami najczęściej są: uczucie niepokoju, frustracja, lęk, „blokada” w motywacji czy choroba psychosomatyczna. Następnym krokiem jest natomiast przepracowanie każdego z wydarzeń, które pojawią się podczas transu – uwolnienie towarzyszących im nieprzyjemnych emocji oraz zmianie interpretacji tych wydarzeń z perspektywy przelęknionego często dziecka na tę dorosłą, świadomą i pozbawioną nieporządanych emocji. Jeśli chcesz pozbyć się tego uczucia, chcesz poczuć spokój i bezpieczeństwo to skontaktuj się ze mną i pokażę Tobie jak skutecznie możesz uwolnić się od swojej fobii. Hipnoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod rozwiązywania tego typu problemów (oczywiście nie jedyną), natomiast dzięki pracy na poziomie podświadomym w regresji hipnotycznej Klient może docierać do przyczyn swoich problemów nawet w ciągu jednej sesji i dzięki procesom terapeutycznym, które posiadają certyfikację ISO9001 może dokonywać neutralizacji tych przyczyn i stać się osobą wolną od blokad i lęków, które utrudniały normalne funkcjonowanie.

bottom of page