top of page

Hipnoporód

7 maja 2016 roku godz. 5 z minutami. Mojej małżonce odchodzą wody płodowe co oznacza, że wyruszamy z domu w stronę szpitala, nadszedł ten wyczekiwany dzień narodzin naszej córki Noemi.

Przez cały dzień w różnym odstępie czasowym pojawiają się małe skurcze, jednak dopiero po godz. 00:00 przenosimy się na porodówkę. Sam poród to czas ok. 3h. Około godz. 4:05 08.05. na świat drogami natury przychodzi mierząca 58cm i ważąca 4,01 kg córka Noemi. Mama, poza brakiem super nadprzyrodzonych sił do parcia, nie odczuwa jakiegoś spektakularnego bólu czy też dyskomfortu. A wie co mówi bo wrażliwa na ból była od zawsze.....migreny, kładzenie się w ciemnym pomieszczeniu, wymioty itd. Po narodzinach okazałej córeczki, kilkanaście szwów trzeba było mamie założyć.

 

Jednak:

Okazałe dziecko urodzone drogami natury bez większego dyskomfortu. Bez bólu. Poród bez środków przeciwbólowych. Po porodzie ani jednej tabletki przeciwbólowej. Brak negatywnych odczuć związanych z typowym połogiem.

Inne ciekawe zjawiska: szybki powrót miesiączki (po 8 tygodniach od porodu),

 

Ponieważ bardzo zależało mi na pomocy mojej małżonce w jak najlepszym przygotowaniu się do przyjścia na świat naszej córki Noemi to mieliśmy możliwość wspólnie przetestować skuteczność Hipnoporodu. Dzięki kilku regularnym sesjom i odpowiednim nagraniom, które Karolina regularnie sobie słuchała mogła w pełni przygotować się na ten wyjątkowy dzień. Poza najważniejszą kwestią jaką w tym wypadku jest relaks i odprężenie (w tym czasie wydziela się hormon oksytocyny który pozwala na większe znieczulenie ciała) Karolina przygotowała się ze swoją podświadomością na poród, podczas którego mogła doświadczyć obniżonego napięcia, pewnego znieczulenia i odpowiedniego mentalnego dobrego nastawienia.

 

Jako, że Karolina jest naprawdę wrażliwa na ból tym większym dowodem na skuteczność jej przygotowań z hipnozą jest to jak dobrze zniosła poród drogami natury ważącej ponad 4kg córeczki. Brak konieczności stosowania środków przeciwbólowych po porodzie (po szyciu itd) może nie był celem samym w sobie w kontekście przygotowań z hipnozą natomiast mógł być tego efektem. Trudno to oczywiście potwierdzić jakimś badaniem, natomiast niewątpliwie było to też zaskoczeniem dla położnych (w szpitalu oraz położnej środowiskowej która nas później odwiedziła w domu).

Przygotowanie mentalne do porodu to w wielu wypadkach najważniejsza kwestia pomagająca przyszłym mamom z radością wyczekiwać nadejścia tego wyjątkowego dnia. To my sami możemy zarządzać swoim umysłem i w odpowiedni sposób zaplanować swój idealny poród. Nasz umysł daje nam niesamowite możliwości kontrolowania procesów zachodzących w naszym ciele, a to oznacza że możesz przygotować się dużo lepiej na dzień porodu niż jedynie uczęszczać na lekcje szkoły rodzenia.

Dlatego dla wszystkich tych Mam które potrzebują przygotować się mentalnie, nauczyć się kontrolować pewne procesy zachodzące w organizmie przygotowałem Program Hipnoporodu. 

 

– czy odczuwasz stres, lęk bądź niepokój?

– czy nowa rola Mamy napełnia Cię lękiem?

– czy masz apetyt na słodkości, niezdrowe przekąski  lub śmieciowe jedzenie?

– czy boisz się utyć?

– czy chcesz poczuć radość i miłość?

– czy chcesz być dobrą Mamą?

– czy cierpisz z powodu porannych nudności?

– czy chcesz dać dziecku optymalne warunki do rozwoju?

– czy masz trudności z wysypaniem się?

– czy chcesz już teraz nawiązać kontakt ze swoim Maleństwem?

 

   Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś TAK to oznacza, że ten program może być dla Ciebie

Dzięki nauce odpowiednich technik relaksacyjnych i hipnotycznych możesz:

     Nauczyć się jak rozluźniać ciało i umysł

      Utrzymasz zdrowy styl odżywiania

      Swobodnie poradzisz sobie z wahaniami nastrojów

      Będziesz odczuwać jeszcze lepszą więź ze swoim dzieckiem

      Sprawisz, że czas ciąży będzie czasem relaksu

      Zaprogramujesz sobie swój wymarzony poród

      Przygotujesz się ucząc swój umysł i ciało kontrolowania emocji i odczuć płynących z ciała

Jak hipnoza pomoże Ci w przygotowaniu do porodu?

     Nauczysz się samej automatycznie wchodzić w stan rozluźnienia - metody legendarnego hipnotyzera Dave'a Elmana

      Zobaczysz jak można kontrolować różne odczucia płynące z ciała np. ból.

      Nauczysz się wchodzić w ten stan SAMEJ bez obecności osób trzecich

      Poczujesz jeszcze większy spokój i bezpieczeństwo
      Stan rozluźnienia wpływa na obniżenie poziomu wydzielania hormonu adrenaliny podczas porodu, a zwiększa produkcję hormonu
      oksytocyny oraz endorfin
co ułatwia postęp porodu i odczucie komfortu i bezpieczeństwa kobiety

      

    

 Zapraszam wszystkie Panie przygotowujące się do porodu, pragnące w spokoju i rozluźnieniu przygotować się do przyjścia na świat swojego upragnionego dziecka.

Zapraszam serdecznie :)

bottom of page